Golden Island Incentive

HANNA HIERONIMCZUK

„Aby umieć pomagać innym, dobrze jest umieć pomóc sobie”

Moja droga do – szeroko rozumianej – filozofii mindfulness z pozoru była długa i kręta. Ale właśnie słowo „pozór” jest tu kluczowe.

Hanna Hieronimczuk, dziś wspiera w drodze do uważności innych, w jednym z najpiękniejszych zakątków świata. Być może jak nikt inny w tym sektorze działalności wie, jak optymalnie dokonać zmiany, który obszar w nas, ludziach, poruszyć, aby mindfulness był skuteczny, zwłaszcza w odniesieniu do ludzi biznesu. Taka wiedza bez oparcia na praktyce byłaby jedynie zbiorem wskazówek, ale Hanna Hieronimczuk nie tylko przez wiele lat uczyła się uważności pod okiem najlepszych specjalistów, zanim skręciła w tę stronę, była wytrawną kobietą biznesu z międzynarodowymi sukcesami na koncie.

hana

Przez wiele lat pracowała w sektorze finansowym, osiągając w nim właściwie wszystkie stopnie kariery. Jej ponaddwudziestoletnie doświadczenie zawodowe to tytuł senior executive, pozycja Dyrektor Generalnej. Osiągała niebanalne sukcesy w budowaniu nowych jednostek biznesowych, wdrażaniu innowacyjnych strategii cyfrowych, pozycje liderki w zakresie strategii biznesowych, sprzedaży i ekspansji rynkowych. Stanowisko mentorki w Vital Voices Chapter Poland objęła, pragnąc wspierać kobiety w świecie biznesu. Sama ma na koncie wiele prestiżowych tytułów i wyróżnień. Jako jedna z 19 kobiet z całego świata została zakwalifikowana do prestiżowego programu Global Women's Mentoring Partnership, współorganizowanego przez magazyn „Fortune 500” i Departament Stanu USA. Jest absolwentką ekonomii z dyplomem MBA i certyfikatem Cambridge, MIT oraz alumnem Departamentu Stanu USA, aby finalnie uzyskać tytuł Senior Practicioner MindfulnessInstitut Professional Life Coach, Happiness Life Coach, Life Purpose Life Coach i Transformation Life coach.

36063f37-263d-4be0-bd0f-90024007f5c4

- Wiedza, jaką zdobyłam przez lata pracy w biznesie, doprowadziła mnie do miejsca, w którym jestem tu i teraz. Zaczęłam zauważać, że ten mniej biznesowy aspekt życia, który jest niezbędny do pełnego i wartościowego życia. To był rodzaj przełomu, pojawiło się pragnienie powrotu do samej siebie, do głębokiego oddechu, kontaktu z naturą, z człowiekiem. I stąd już nie było powrotu. Wiedziona instynktem, skręciłam w tę stronę, znalazłam mistrzów i uważnie się od nich uczyłam, nie rezygnując z aktywności biznesowej.

Ludzie biznesu często czują dystans do filozofii mindfulness, tymczasem to nie są „czary”, to nie zestaw dobrych rad na każdą okazję, neurobiologia wyjaśnia to zjawisko precyzyjnie.

To działanie, a jednocześnie brak działania. Dlatego właśnie ludzie biznesu świetnie się w nim odnajdują. Są przyzwyczajeni do wyzwań, nowych dróg, są konsekwentni i lubią się uczyć.

„Nie jestem mistrzynią ceremonii ani mityczną szamanką, raczej kimś bliskim w rodzaju przewodnika, który oprowadza po krętych ścieżkach wiodących do odnalezienia siebie. Wskazuję drogi, którymi później możemy iść już sami”